Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Menu

Więcej aktualności

Festyn Rodzinny

8 czerwca ogród naszego przedszkola zamienił się w kolorową, tętniącą życiem krainę zabaw. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny, który został zorganizowany wspólnie

X Olimpiada Przedszkolaka

X Olimpiada Przedszkolaka za nami! 3czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w jubileuszowej , dziesiątej już edycji Olimpiady Przedszkolaka! To był dzień pełen sportowych emocji i

Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Były gigantyczne bańki mydlane, pyszne lody oraz mnóstwo gier i konkursów. Śmiechom i radosnym okrzykom nie było

Odwiedziny Pana Leśniczego

W dniu 21.04 nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Turawa. Spotkanie było pełne pasji, ciekawostek a nasze Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on po raz pierwszy ogłoszony w 2001r. przez Polską Izbę Książki. Pod opieką p. Bibliotekarki Joanny Polaszczyk wybrani uczniowie czytali we wszystkich klasach przez 10 minut wybrany fragment tekstu. W klasach młodszych był to „Detektyw tropiciel” autorstwa Katarzyny Ziemnickiej, natomiast w klasach starszych  „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja. Czytaniu towarzyszył mini-quiz wiedzy o literaturze dziecięcej.

Głośne czytanie dzieciom, nawet tym starszym, pozytywnie wpływa na ich rozwój: wzbogaca wyobraźnię, poszerza wiedzę, wspomaga i rozwija pamięć, wzbogaca język, rozbudza ciekawość, pomaga rozwijać zainteresowania lub budzi nowe. Kształtuje nawyk czytania, wspomaga koncentrację, relaksuje. Głośne czytanie dzieciom buduje i  wzmacnia wzajemne relacje i więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem, wzmacnia w dziecku poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa. Jest ofiarowaniem drugiej osobie czegoś bardzo cennego – naszego czasu.

Skip to content