Szkolna wycieczka do Zamku Książ

Menu

Więcej aktualności

“Świąteczna Paczka”

„ŚWIĄTECZNA PACZKA” Po raz  kolejny,  przed  Świętami Bożego Narodzenia, nasza szkoła  organizuje akcję „Świąteczna Paczka”.  Zbieramy żywność  o długim terminie ważności oraz środki czystości. Dary

Warsztaty z okazji Dnia Praw Dziecka

We wtorek 22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach. Uczniowie zostali zapoznani z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka. W trakcie

W piątek 3 czerwca uczniowie Szkoły w Bierdzanach wyjechali na Zamek Książ. Zamek ten jest jednym z największych w Europie i trzecim co do wielkości w Polsce. Było dużo zwiedzania, a zaczęliśmy od półkilometrowej trasy w podziemiach. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie najciekawszych i najważniejszych pomieszczeń zamkowych z panią przewodnik. Największe wrażenie wywarła na nas barokowa sala Maksymiliana, w której dawniej urządzano bale, a obecnie odbywają się w niej śluby i inne uroczystości. Na koniec pobytu każdy uczestnik wycieczki dotknął Skały Szczęścia i zapewnił sobie bogactwo, miłość lub ponowną wizytę w zamku. Kolejnymi punktami wycieczki była Stadnina Koni oraz Palmiarnia w Wałbrzychu. Po obiedzie i spacerze w  Szczawnie Zdroju, ostatnim punktem wycieczki były lodziarnie. W wesołym nastroju wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

Skip to content