Szkolna wycieczka do Zamku Książ

Menu

Więcej aktualności

Warsztat kulinarny w szkole

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty kuchni molekularnej. Uczniowie poznali nietypowe i niecodzienne sposoby przygotowywania oryginalnych potraw oraz z pomocą kucharza uczestniczyli w

Wielkanocny Zajączek w Przedszkolu

27 marca nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek, który zostawił list i zachęcił dzieci do poszukiwania ukrytych przez niego w ogrodzie niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki musiały wykonać

W piątek 3 czerwca uczniowie Szkoły w Bierdzanach wyjechali na Zamek Książ. Zamek ten jest jednym z największych w Europie i trzecim co do wielkości w Polsce. Było dużo zwiedzania, a zaczęliśmy od półkilometrowej trasy w podziemiach. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie najciekawszych i najważniejszych pomieszczeń zamkowych z panią przewodnik. Największe wrażenie wywarła na nas barokowa sala Maksymiliana, w której dawniej urządzano bale, a obecnie odbywają się w niej śluby i inne uroczystości. Na koniec pobytu każdy uczestnik wycieczki dotknął Skały Szczęścia i zapewnił sobie bogactwo, miłość lub ponowną wizytę w zamku. Kolejnymi punktami wycieczki była Stadnina Koni oraz Palmiarnia w Wałbrzychu. Po obiedzie i spacerze w  Szczawnie Zdroju, ostatnim punktem wycieczki były lodziarnie. W wesołym nastroju wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

Skip to content