Szkolna wycieczka do Zamku Książ

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

W piątek 3 czerwca uczniowie Szkoły w Bierdzanach wyjechali na Zamek Książ. Zamek ten jest jednym z największych w Europie i trzecim co do wielkości w Polsce. Było dużo zwiedzania, a zaczęliśmy od półkilometrowej trasy w podziemiach. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie najciekawszych i najważniejszych pomieszczeń zamkowych z panią przewodnik. Największe wrażenie wywarła na nas barokowa sala Maksymiliana, w której dawniej urządzano bale, a obecnie odbywają się w niej śluby i inne uroczystości. Na koniec pobytu każdy uczestnik wycieczki dotknął Skały Szczęścia i zapewnił sobie bogactwo, miłość lub ponowną wizytę w zamku. Kolejnymi punktami wycieczki była Stadnina Koni oraz Palmiarnia w Wałbrzychu. Po obiedzie i spacerze w  Szczawnie Zdroju, ostatnim punktem wycieczki były lodziarnie. W wesołym nastroju wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

Skip to content