Szkolna wycieczka do Zamku Książ

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

W piątek 3 czerwca uczniowie Szkoły w Bierdzanach wyjechali na Zamek Książ. Zamek ten jest jednym z największych w Europie i trzecim co do wielkości w Polsce. Było dużo zwiedzania, a zaczęliśmy od półkilometrowej trasy w podziemiach. Stamtąd udaliśmy się na zwiedzanie najciekawszych i najważniejszych pomieszczeń zamkowych z panią przewodnik. Największe wrażenie wywarła na nas barokowa sala Maksymiliana, w której dawniej urządzano bale, a obecnie odbywają się w niej śluby i inne uroczystości. Na koniec pobytu każdy uczestnik wycieczki dotknął Skały Szczęścia i zapewnił sobie bogactwo, miłość lub ponowną wizytę w zamku. Kolejnymi punktami wycieczki była Stadnina Koni oraz Palmiarnia w Wałbrzychu. Po obiedzie i spacerze w  Szczawnie Zdroju, ostatnim punktem wycieczki były lodziarnie. W wesołym nastroju wróciliśmy późnym wieczorem do domów.

Skip to content