Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Menu

Więcej aktualności

Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca o godzinie 9:00 po raz ostatni przed wakacjami wszyscy usłyszeli szkolny dzwonek. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i niektórzy rodzice zebrali się w udekorowanej

Wycieczka klasy IV do Opola

W środę 19 czerwca 2024 r. uczniowie kl. IV udali się na wycieczkę do Opola. Tam zostali oprowadzeni po Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz zapoznani ze

Pożegnanie Przedszkolaka

 „Być starszym to marzenie dzieci, A przecież czas tak szybko leci, Mija godzina za godziną, Nim się spostrzegłeś rok upłynął!”                                  Jan Brzechwa

Animatorzy w naszym Przedszkolu

20. czerwca Rada Rodziców zaprosiła do naszego Przedszkola animatorów, którzy umilili nam ostatnie chwile spędzone w przedszkolu przed wakacjami. Animatorzy przeprowadzili serię ciekawych zabaw ruchowych

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
które nam po przodkach w spuściźnie zostały…

10 listopada 2023 r.  w przeddzień 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Podczas tej patriotycznej uroczystości przez chwilę powróciliśmy do historii Polski związanej z drogą do niepodległości naszej Ojczyzny od jej III zaboru przez Rosję, Prusy i Austrię w 1795 r. do 11 listopada 1918 r. Uczniowie klasy VII zaprezentowali pieśni z tego okresu, a także przedstawili fakty historyczne zilustrowane prezentacją multimedialną oraz muzyką F. Chopina i M. Ogińskiego. Nie zabrakło też wierszy i piosenek współczesnych poświęconych temu tematowi w wykonaniu zarówno uczniów kl. VII i kl. I oraz przedszkolaków.

Niech żyje wolna i niepodległa Polska !!!

Skip to content