Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Menu

Więcej aktualności

Warsztat kulinarny w szkole

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty kuchni molekularnej. Uczniowie poznali nietypowe i niecodzienne sposoby przygotowywania oryginalnych potraw oraz z pomocą kucharza uczestniczyli w

Wielkanocny Zajączek w Przedszkolu

27 marca nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek, który zostawił list i zachęcił dzieci do poszukiwania ukrytych przez niego w ogrodzie niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki musiały wykonać

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
które nam po przodkach w spuściźnie zostały…

10 listopada 2023 r.  w przeddzień 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Podczas tej patriotycznej uroczystości przez chwilę powróciliśmy do historii Polski związanej z drogą do niepodległości naszej Ojczyzny od jej III zaboru przez Rosję, Prusy i Austrię w 1795 r. do 11 listopada 1918 r. Uczniowie klasy VII zaprezentowali pieśni z tego okresu, a także przedstawili fakty historyczne zilustrowane prezentacją multimedialną oraz muzyką F. Chopina i M. Ogińskiego. Nie zabrakło też wierszy i piosenek współczesnych poświęconych temu tematowi w wykonaniu zarówno uczniów kl. VII i kl. I oraz przedszkolaków.

Niech żyje wolna i niepodległa Polska !!!

Skip to content