Pogadanka z policjantami-bezpieczne ferie

Menu

Więcej aktualności

Festyn Rodzinny

8 czerwca ogród naszego przedszkola zamienił się w kolorową, tętniącą życiem krainę zabaw. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny, który został zorganizowany wspólnie

X Olimpiada Przedszkolaka

X Olimpiada Przedszkolaka za nami! 3czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w jubileuszowej , dziesiątej już edycji Olimpiady Przedszkolaka! To był dzień pełen sportowych emocji i

Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Były gigantyczne bańki mydlane, pyszne lody oraz mnóstwo gier i konkursów. Śmiechom i radosnym okrzykom nie było

Odwiedziny Pana Leśniczego

W dniu 21.04 nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Turawa. Spotkanie było pełne pasji, ciekawostek a nasze Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem

Podczas spotkania z policjantką i policjantem zostaliśmy zapoznani z zasadami zachowania na śniegu. Oto one:

1. Zjeżdżanie na sankach blisko jezdni, tyłem czy bokiem jest zabronione. Zjeżdża się pojedynczo, aby nikomu nie stała się krzywda.

2. Ślizganie się po zamarzniętym stawie, jeziorze czy rzece jest bardzo niebezpieczne. Należy korzystać z lodowiska.

3. Trzeba uważać na zwisające sople lodu. Nie należy jeść lodu ani śniegu ze względu na dużą ilość znajdujących się w nich bakterii.

4. W czasie „bitwy na śnieżki” nie wolno nacierać twarzy ani rzucać kulkami w twarz. Należy zapytać drugą osobę, czy wyraża chęć zabawy. Nie ubija się za mocno śniegu. Należy uważać, aby w środku nie było kawałka lodu, szkła czy żwirku. Zabronione są zabawy przy drodze, na chodniku.

5. Podczas przechodzenia przez ulicę należy spojrzeć najpierw w lewo, później w prawo i jeszcze raz w lewo. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Przechodzi się przez przejście dla pieszych dopiero wtedy, gdy kierowca się zatrzymał.

6. Nie wolno otwierać drzwi nieznajomym, nawet policjantom, bo mogą to być przebrani złodzieje. Na ulicy nie przyjmujemy od nikogo słodyczy.

7. Do każdej aktywności na świeżym powietrzu należy odpowiednio się ubierać, najlepiej na cebulkę.

Skip to content