Piknik ekologiczny w Turawie

Menu

Więcej aktualności

Festyn Rodzinny

8 czerwca ogród naszego przedszkola zamienił się w kolorową, tętniącą życiem krainę zabaw. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Festyn Rodzinny, który został zorganizowany wspólnie

X Olimpiada Przedszkolaka

X Olimpiada Przedszkolaka za nami! 3czerwca nasze przedszkolaki wzięły udział w jubileuszowej , dziesiątej już edycji Olimpiady Przedszkolaka! To był dzień pełen sportowych emocji i

Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Były gigantyczne bańki mydlane, pyszne lody oraz mnóstwo gier i konkursów. Śmiechom i radosnym okrzykom nie było

Odwiedziny Pana Leśniczego

W dniu 21.04 nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Turawa. Spotkanie było pełne pasji, ciekawostek a nasze Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem

We wtorek 28 maja uczniowie klas IV, V i VII byli na wycieczce szkolnej w Turawie na pikniku ekologicznym. Przygotowano dla nich 11 stanowisk. Przy każdym spędzili po 15 minut. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Dinozaurów”. Atrakcją była rozgrzewka z Dinozaurem.

Uczniowie jeździli na pięcioosobowym rowerze, co sprawiło im dużo radości. Otrzymali przydatne wskazówki od pracowników Nadleśnictwa Turawa na temat tego, jak zachować się w lesie w razie zabłądzenia. Zobaczyli, jakie zwierzęta żyją w polskich lasach oraz usłyszeli ich odgłosy. Na innym stanowisku rozmawiali nt. odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Brali udział w konkursach z nagrodami.

Przygotowywali też sok jabłkowy. Polegało to na tym, że wytwarzali prąd na rowerze, który był podłączony do wyciskarki. Im szybciej pedałowali, tym więcej soku wytwarzali. Zaangażowani też byli w krojenie jabłek. Na koniec odbyła się degustacja soku.

Zaciekawili się opowieściami pani Iwony Wajrach z Gospodarstwa Agroturystycznego „Uroczysko” na temat ziół i jadalnych kwiatów, które pokazywała, dawała powąchać i spróbować. Na koniec mogli spróbować wafla z miodem pokrzywowym.

Chwilę później badali wodę, sprawdzali, jak jest zanieczyszczona ta z rzeki. Po czym przefiltrowywali ją przez kamienie, ziemię i piasek. Obserwowali cały proces i wyciągali wnioski.

Przypomnieli sobie, jak ważne jest dbanie o środowisko, a także segregowanie śmieci. W drewnianych ramkach lub słojach z dinozaurem tworzyli kompozycje z polnych roślin i kwiatów. Mogli je na koniec zabrać do szkoły.

Jednym ze stanowisk zajmowały się panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Bierdzan. Tam, na materiałowych torbach odbijali liście. Wspaniała zabawa polegająca na tłuczeniu w deskę gumowym młotkiem.

Była też zabawa z przeciąganiem liny i chustą animacyjną. W ten ciepły, słoneczny dzień każdy chętnie zajadał lody i nawadniał się wodą lub sokiem. Uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Dinozaurem.

Udział w pikniku wszystkim bardzo się podobał. Szczególnie jego walory zabawowe i edukacyjne.

Skip to content