Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Menu

Więcej aktualności

Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

„Jeśli  chcesz, aby  Twoje  dzieci  były  inteligentne – czytaj  im  bajki. Jeśli  chcesz, aby  były  bardziej  inteligentne – czytaj  im  więcej  bajek”. (Albert Einstein)  

Wizyta Policji

8 maja nasze przedszkole odwiedziła policja. Panie z policji przeprowadziły zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Wytłumaczyły dzieciom jak należy

Zajęcia edukacyjne z leśniczym

29.04 odwiedziła naszych przedszkolaków pani Kasia z Nadleśnictwa w Turawie. Spotkaliśmy się w parku za Ochotniczą Strażą Pożarną w Bierdzanach gdzie dzieci musiały wykonać odpowiednie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tak jak w wielu innych instytucjach w tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko.

W naszej szkole, z tej okazji, 4 kwietnia zorganizowano apel podczas którego odbyła się pogadanka zainspirowana pracą w grupach oraz informacjami  zdobytymi przez uczniów. Wyświetlono filmy „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które, jesteśmy przekonani, nie tylko poszerzyły wiedzę, ale również tolerancję uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

 

 

Skip to content