Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tak jak w wielu innych instytucjach w tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko.

W naszej szkole, z tej okazji, 4 kwietnia zorganizowano apel podczas którego odbyła się pogadanka zainspirowana pracą w grupach oraz informacjami  zdobytymi przez uczniów. Wyświetlono filmy „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które, jesteśmy przekonani, nie tylko poszerzyły wiedzę, ale również tolerancję uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

 

 

Skip to content