Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tak jak w wielu innych instytucjach w tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko.

W naszej szkole, z tej okazji, 4 kwietnia zorganizowano apel podczas którego odbyła się pogadanka zainspirowana pracą w grupach oraz informacjami  zdobytymi przez uczniów. Wyświetlono filmy „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które, jesteśmy przekonani, nie tylko poszerzyły wiedzę, ale również tolerancję uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

 

 

Skip to content