Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Menu

Więcej aktualności

“Świąteczna Paczka”

„ŚWIĄTECZNA PACZKA” Po raz  kolejny,  przed  Świętami Bożego Narodzenia, nasza szkoła  organizuje akcję „Świąteczna Paczka”.  Zbieramy żywność  o długim terminie ważności oraz środki czystości. Dary

Warsztaty z okazji Dnia Praw Dziecka

We wtorek 22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach. Uczniowie zostali zapoznani z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka. W trakcie

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tak jak w wielu innych instytucjach w tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko.

W naszej szkole, z tej okazji, 4 kwietnia zorganizowano apel podczas którego odbyła się pogadanka zainspirowana pracą w grupach oraz informacjami  zdobytymi przez uczniów. Wyświetlono filmy „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które, jesteśmy przekonani, nie tylko poszerzyły wiedzę, ale również tolerancję uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

 

 

Skip to content