Wiosenna wycieczka do Opola

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Opola. Wyjazd rozpoczęliśmy spektaklem “Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości.” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Po zabawnym i wzruszającym jednocześnie przedstawieniu uczniowie wyruszyli do Instytutu Konfucjusza. Tam, poznali sztukę kaligrafii oraz mogli spróbować swoich sił pisząc kilka wybranych znaków. Powtarzali chińskie słowa i mieli okazję zainteresować się kulturą Chin dzięki wspaniałej prezentacji. Na koniec każdy uczeń otrzymał na pamiątkę swoje imię zapisane chińskimi znakami przez lektorkę Ying Luo prowadzącą zajęcia. Kolejne interesujące zajęcia odbyły się na trzecim piętrze instytutu, gdzie znajduje się Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich. W ciekawy i angażujący sposób uczniowie poznali zastosowanie i historię eksponatów. Zainteresowane osoby zapraszamy na wirtualny spacer po Instytucie Konfucjusza .

Skip to content