Wiosenna wycieczka do Opola

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Opola. Wyjazd rozpoczęliśmy spektaklem „Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości.” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Po zabawnym i wzruszającym jednocześnie przedstawieniu uczniowie wyruszyli do Instytutu Konfucjusza. Tam, poznali sztukę kaligrafii oraz mogli spróbować swoich sił pisząc kilka wybranych znaków. Powtarzali chińskie słowa i mieli okazję zainteresować się kulturą Chin dzięki wspaniałej prezentacji. Na koniec każdy uczeń otrzymał na pamiątkę swoje imię zapisane chińskimi znakami przez lektorkę Ying Luo prowadzącą zajęcia. Kolejne interesujące zajęcia odbyły się na trzecim piętrze instytutu, gdzie znajduje się Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich. W ciekawy i angażujący sposób uczniowie poznali zastosowanie i historię eksponatów. Zainteresowane osoby zapraszamy na wirtualny spacer po Instytucie Konfucjusza .

Skip to content