Wiosenna wycieczka do Opola

Menu

Więcej aktualności

“Świąteczna Paczka”

„ŚWIĄTECZNA PACZKA” Po raz  kolejny,  przed  Świętami Bożego Narodzenia, nasza szkoła  organizuje akcję „Świąteczna Paczka”.  Zbieramy żywność  o długim terminie ważności oraz środki czystości. Dary

Warsztaty z okazji Dnia Praw Dziecka

We wtorek 22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach. Uczniowie zostali zapoznani z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka. W trakcie

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Opola. Wyjazd rozpoczęliśmy spektaklem “Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości.” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Po zabawnym i wzruszającym jednocześnie przedstawieniu uczniowie wyruszyli do Instytutu Konfucjusza. Tam, poznali sztukę kaligrafii oraz mogli spróbować swoich sił pisząc kilka wybranych znaków. Powtarzali chińskie słowa i mieli okazję zainteresować się kulturą Chin dzięki wspaniałej prezentacji. Na koniec każdy uczeń otrzymał na pamiątkę swoje imię zapisane chińskimi znakami przez lektorkę Ying Luo prowadzącą zajęcia. Kolejne interesujące zajęcia odbyły się na trzecim piętrze instytutu, gdzie znajduje się Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich. W ciekawy i angażujący sposób uczniowie poznali zastosowanie i historię eksponatów. Zainteresowane osoby zapraszamy na wirtualny spacer po Instytucie Konfucjusza .

Skip to content