Wiosenna wycieczka do Opola

Menu

Więcej aktualności

Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

„Jeśli  chcesz, aby  Twoje  dzieci  były  inteligentne – czytaj  im  bajki. Jeśli  chcesz, aby  były  bardziej  inteligentne – czytaj  im  więcej  bajek”. (Albert Einstein)  

Wizyta Policji

8 maja nasze przedszkole odwiedziła policja. Panie z policji przeprowadziły zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Wytłumaczyły dzieciom jak należy

Zajęcia edukacyjne z leśniczym

29.04 odwiedziła naszych przedszkolaków pani Kasia z Nadleśnictwa w Turawie. Spotkaliśmy się w parku za Ochotniczą Strażą Pożarną w Bierdzanach gdzie dzieci musiały wykonać odpowiednie

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Opola. Wyjazd rozpoczęliśmy spektaklem „Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości.” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Po zabawnym i wzruszającym jednocześnie przedstawieniu uczniowie wyruszyli do Instytutu Konfucjusza. Tam, poznali sztukę kaligrafii oraz mogli spróbować swoich sił pisząc kilka wybranych znaków. Powtarzali chińskie słowa i mieli okazję zainteresować się kulturą Chin dzięki wspaniałej prezentacji. Na koniec każdy uczeń otrzymał na pamiątkę swoje imię zapisane chińskimi znakami przez lektorkę Ying Luo prowadzącą zajęcia. Kolejne interesujące zajęcia odbyły się na trzecim piętrze instytutu, gdzie znajduje się Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich. W ciekawy i angażujący sposób uczniowie poznali zastosowanie i historię eksponatów. Zainteresowane osoby zapraszamy na wirtualny spacer po Instytucie Konfucjusza .

Skip to content