Wycieczka do Nadleśnictwa Opole

Menu

Więcej aktualności

Konkurs kroszonkarski

R E G U L A M I N XVI konkursu na zdobienie jaj wielkanocnych ORGANIZATOR: Wójt Gminy Turawa, Sołectwo Ligota Turawska, OSP Ligota Turawska

Dzień babci i dziadka

23 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas: pierwszej i trzeciej oraz przedszkolaki uczciły to święto  składając babciom

We wtorek 18 października klasy 3 i 4 wyjechały do Nadleśnictwa Opole na wykład o “Zwierzętach zagrożonych wyginięciem w Polsce”. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu “Friends about friends” realizowanego w ramach programu English Teaching finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uczestnicy poznali wiele zagrożonych w Polsce gatunków zwierząt, jednak jak się dowiedzieli, była to tylko niewielka ich część. Na kolejnych zajęciach młodzi przyrodnicy, przypominali sobie wiadomości z wykładu, tłumaczyli gatunki na język angielski i wykonali rysunki. W rezultacie powstał mini słownik obrazkowy zagrożonych gatunków w Polsce.

 

Skip to content