Wycieczka do Nadleśnictwa Opole

Menu

Więcej aktualności

Wycieczka do „Alpamionni” w Szemrowicach

Dnia 11.06.2024r. odbył się wyjazd do Alpakarni w Szemrowicach. Pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić

Dzień Dziecka

29. maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Korzystając z pięknej pogody już po śniadaniu

VIII Olimpiada Przedszkolaka

27. maja odbyła się VIII Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez Gminę Turawa. Była to wspaniała okazja do zabawy, wzajemnej rywalizacji, integracji z innymi przedszkolami w naszej

Dzień Matki

24. maja obchodziliśmy razem z szkołą Dzień Mamy. Przedszkolaki zaprezentowały wzruszające piosenki i wiersze, a na koniec wręczyły swoim kochanym mamom samodzielnie wykonane upominki.  

We wtorek 18 października klasy 3 i 4 wyjechały do Nadleśnictwa Opole na wykład o „Zwierzętach zagrożonych wyginięciem w Polsce”. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Friends about friends” realizowanego w ramach programu English Teaching finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uczestnicy poznali wiele zagrożonych w Polsce gatunków zwierząt, jednak jak się dowiedzieli, była to tylko niewielka ich część. Na kolejnych zajęciach młodzi przyrodnicy, przypominali sobie wiadomości z wykładu, tłumaczyli gatunki na język angielski i wykonali rysunki. W rezultacie powstał mini słownik obrazkowy zagrożonych gatunków w Polsce.

 

Skip to content