Początek czytelniczej przygody, czyli pasowanie na czytelnika…

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

26 października uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci uczestniczyły w zabawach polegających na rozwiązywaniu rebusów i zagadek dotyczących biblioteki i literatury dziecięcej oraz wypowiadały się na temat konieczności poszanowania książek. Dowiedziały się, dlaczego warto czytać oraz jakie są zasady korzystania z biblioteki szkolnej. W obecności pani Dyrektor pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie uroczystości otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy wspaniałych chwil z książką!

 

Skip to content