Początek czytelniczej przygody, czyli pasowanie na czytelnika…

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

26 października uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci uczestniczyły w zabawach polegających na rozwiązywaniu rebusów i zagadek dotyczących biblioteki i literatury dziecięcej oraz wypowiadały się na temat konieczności poszanowania książek. Dowiedziały się, dlaczego warto czytać oraz jakie są zasady korzystania z biblioteki szkolnej. W obecności pani Dyrektor pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie uroczystości otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i życzymy wspaniałych chwil z książką!

 

Skip to content