Wycieczka klas VIII z Bierdzan i Ligoty Turawskiej do Oświęcimia

Menu

Więcej aktualności

“Świąteczna Paczka”

„ŚWIĄTECZNA PACZKA” Po raz  kolejny,  przed  Świętami Bożego Narodzenia, nasza szkoła  organizuje akcję „Świąteczna Paczka”.  Zbieramy żywność  o długim terminie ważności oraz środki czystości. Dary

Warsztaty z okazji Dnia Praw Dziecka

We wtorek 22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach. Uczniowie zostali zapoznani z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka. W trakcie

4 listopada 2022 r. zwiedziliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W czasie II wojny światowej znajdował się tam największy hitlerowski obóz koncentracyjny, miejsce stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największy ośrodek zagłady Żydów. Obejrzeliśmy wystawę stałą oraz obiekty na terenie obozu macierzystego Auschwitz I, a także widzieliśmy najważniejsze obiekty poobozowe w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów.

 

Skip to content