Święto Konstytucji 3 Maja

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

W piątek (28 kwietnia) w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Inscenizację dotyczącą powodów utworzenia i uchwalenia konstytucji w 1791 roku,  najważniejszych postanowień i zmian, jakie wprowadziła w dawnej Polsce a także jej znaczenia dla późniejszych dziejów naszej ojczyzny, zaprezentowała klasa VI. Przedstawione fakty historyczne zilustrowane zostały prezentacjami  oraz krótkim filmem pt. ,,Jak powstała konstytucja?”. Nie zabrakło też wierszy oraz znanej i odśpiewanej przez wszystkich pieśni pt. ,,Mazurek 3 Maja”.

Skip to content