Święto Konstytucji 3 Maja

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

W piątek (28 kwietnia) w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Inscenizację dotyczącą powodów utworzenia i uchwalenia konstytucji w 1791 roku,  najważniejszych postanowień i zmian, jakie wprowadziła w dawnej Polsce a także jej znaczenia dla późniejszych dziejów naszej ojczyzny, zaprezentowała klasa VI. Przedstawione fakty historyczne zilustrowane zostały prezentacjami  oraz krótkim filmem pt. ,,Jak powstała konstytucja?”. Nie zabrakło też wierszy oraz znanej i odśpiewanej przez wszystkich pieśni pt. ,,Mazurek 3 Maja”.

Skip to content