Święto Konstytucji 3 Maja

Menu

Więcej aktualności

Warsztat kulinarny w szkole

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty kuchni molekularnej. Uczniowie poznali nietypowe i niecodzienne sposoby przygotowywania oryginalnych potraw oraz z pomocą kucharza uczestniczyli w

Wielkanocny Zajączek w Przedszkolu

27 marca nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek, który zostawił list i zachęcił dzieci do poszukiwania ukrytych przez niego w ogrodzie niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki musiały wykonać

W piątek (28 kwietnia) w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Inscenizację dotyczącą powodów utworzenia i uchwalenia konstytucji w 1791 roku,  najważniejszych postanowień i zmian, jakie wprowadziła w dawnej Polsce a także jej znaczenia dla późniejszych dziejów naszej ojczyzny, zaprezentowała klasa VI. Przedstawione fakty historyczne zilustrowane zostały prezentacjami  oraz krótkim filmem pt. ,,Jak powstała konstytucja?”. Nie zabrakło też wierszy oraz znanej i odśpiewanej przez wszystkich pieśni pt. ,,Mazurek 3 Maja”.

Skip to content