Wycieczka do Krakowa

Menu

Więcej aktualności

Dzień Głośnego Czytania

CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM Dzień Głośnego Czytania   29 września  (piątek) przypadał Dzień Głośnego Czytania. W czasie jednej z przerw uczniowie wysłuchali „Rzepkę” Juliana Tuwima

Wybory RSU

22 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród czterech kandydatek uczniowie wybrali przewodniczącą RSU, którą została Daria Mocigemba. Na zastępczynie

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Tuż po pierwszym dzwonku Pani Dyrektor Ewa Gancarz serdecznie przywitała uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Dwunastego czerwca  uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w wycieczce  do Krakowa. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy  od Wzgórza Wawelskiego. Obejrzeliśmy Katedrę , krypty z grobami władców i wielkich  Polaków, Dzwon Zygmunta  oraz dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego.  Weszliśmy do Smoczej Jamy oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy posągu Smoka.

Po posiłku w McDonald obejrzeliśmy najstarszy budynek Akademii Krakowskiej: Collegium  Maius, zwiedziliśmy Kościół Mariacki. Na Rynku Głównym mieliśmy okazję zobaczyć Sukiennice, pomnik Mickiewicza  oraz zakupić pamiątki. Następnie ulicą Floriańską przeszliśmy pod Barbakan.

Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień.

Skip to content