Zajęcia z psychologiem

Menu

Więcej aktualności

Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

„Jeśli  chcesz, aby  Twoje  dzieci  były  inteligentne – czytaj  im  bajki. Jeśli  chcesz, aby  były  bardziej  inteligentne – czytaj  im  więcej  bajek”. (Albert Einstein)  

Wizyta Policji

8 maja nasze przedszkole odwiedziła policja. Panie z policji przeprowadziły zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Wytłumaczyły dzieciom jak należy

Zajęcia edukacyjne z leśniczym

29.04 odwiedziła naszych przedszkolaków pani Kasia z Nadleśnictwa w Turawie. Spotkaliśmy się w parku za Ochotniczą Strażą Pożarną w Bierdzanach gdzie dzieci musiały wykonać odpowiednie

Uczniowie naszej szkoły korzystają z pięknej, jesiennej pogody i każdą wolną chwilę pomiędzy lekcjami starają się spędzać na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie boisko szkolne stało się miejscem wspaniałej zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów, a nawet nauczycieli. Zorganizowaliśmy dzień baniek mydlanych, dzięki któremu na naszych twarzach zagościł uśmiech.

Czas wspólnej zabawy był również okazją do rozmowy na temat naszego samopoczucia, doświadczanych w ostatnim czasie emocji oraz sposobów dbania o swoje zdrowie psychiczne. Uczniowie zrozumieli, że warto być uważnym i doceniać małe rzeczy, bo one potrafią sprawić nam ogromną radość.

Zajęcia w kl. 7

Uczniowie klasy 7 podczas  zajęć prowadzonych przez panią psycholog starali się lepiej poznać samych siebie oraz doskonalili umiejętność współpracy. 7 – klasiści mieli okazję zaprezentować się wykorzystując karty metaforyczne, obrazy, ćwiczyli kompetencje komunikacyjne grając w  kalambury oraz rozwijali umiejętności kooperacyjne tworząc z taśmy malarskiej oryginalne pojazdy, którymi następnie wyruszali w wymarzoną podróż. Wykonywane przez uczniów zadania wspierały rozwój ich kompetencji emocjonalno – społecznych oraz rozbudzały kreatywność.

Skip to content