Zajęcia z psychologiem

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

Uczniowie naszej szkoły korzystają z pięknej, jesiennej pogody i każdą wolną chwilę pomiędzy lekcjami starają się spędzać na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie boisko szkolne stało się miejscem wspaniałej zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów, a nawet nauczycieli. Zorganizowaliśmy dzień baniek mydlanych, dzięki któremu na naszych twarzach zagościł uśmiech.

Czas wspólnej zabawy był również okazją do rozmowy na temat naszego samopoczucia, doświadczanych w ostatnim czasie emocji oraz sposobów dbania o swoje zdrowie psychiczne. Uczniowie zrozumieli, że warto być uważnym i doceniać małe rzeczy, bo one potrafią sprawić nam ogromną radość.

Zajęcia w kl. 7

Uczniowie klasy 7 podczas  zajęć prowadzonych przez panią psycholog starali się lepiej poznać samych siebie oraz doskonalili umiejętność współpracy. 7 – klasiści mieli okazję zaprezentować się wykorzystując karty metaforyczne, obrazy, ćwiczyli kompetencje komunikacyjne grając w  kalambury oraz rozwijali umiejętności kooperacyjne tworząc z taśmy malarskiej oryginalne pojazdy, którymi następnie wyruszali w wymarzoną podróż. Wykonywane przez uczniów zadania wspierały rozwój ich kompetencji emocjonalno – społecznych oraz rozbudzały kreatywność.

Skip to content