Próbna ewakuacja w szkole

Menu

Więcej aktualności

Dzień Białych Skarpetek

Zwyczajne, białe – a jednak mają swój jeden dzień w roku: białe skarpetki! Właśnie dzisiaj, 30 listopada, w Dniu Białych Skarpetek wskoczyły na nasze stopy

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat

Zabawy na śniegu

Korzystając z uroków tegorocznej zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami i

Andrzejki

29 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tymi słowami

             Próbna ewakuacja w PSP w Bierdzanach odbyła się 27.10.2023 r. w czasie trwania 3 lekcji. Alarm został ogłoszony za pomocą trzech krótkich dzwonków. Wszyscy uczniowie i nauczyciele opuścili budynek szkoły i stanęli w punkcie ewakuacyjnym, na boisku szkolnym, czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzania próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Brała w niej  udział Ochotnicza Straż Pożarna z Bierdzan. Pan Woźny, który jest też strażakiem, przygotował drzewo, które mogłoby podczas wichury spaść na budynek szkoły, sprawiając wrażenie, że budynek został uszkodzony przez upadający konar.

             Po zakończeniu ewakuacji Pan Woźny złożył meldunek Przedstawicielowi Ochotniczej Straży Pożarnej, że wszyscy uczniowie i nauczyciele budynek opuścili, w związku z czym akcja ściągania powalonego drzewa mogła się rozpocząć. Strażacy przy pomocy elektrycznych pił bardzo szybko poradzili sobie z drzewem, które było oparte o ścianę budynku szkoły.

            Następnie odbył się praktyczny pokaz sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu dużego i małego wozu strażackiego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i obserwowali, jak wygląda praca strażaków na co dzień.

           Bardzo dziękujemy Strażakom OSP Bierdzany!

 

Skip to content