Próbna ewakuacja w szkole

Menu

Więcej aktualności

Warsztat kulinarny w szkole

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty kuchni molekularnej. Uczniowie poznali nietypowe i niecodzienne sposoby przygotowywania oryginalnych potraw oraz z pomocą kucharza uczestniczyli w

Wielkanocny Zajączek w Przedszkolu

27 marca nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek, który zostawił list i zachęcił dzieci do poszukiwania ukrytych przez niego w ogrodzie niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki musiały wykonać

             Próbna ewakuacja w PSP w Bierdzanach odbyła się 27.10.2023 r. w czasie trwania 3 lekcji. Alarm został ogłoszony za pomocą trzech krótkich dzwonków. Wszyscy uczniowie i nauczyciele opuścili budynek szkoły i stanęli w punkcie ewakuacyjnym, na boisku szkolnym, czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzania próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Brała w niej  udział Ochotnicza Straż Pożarna z Bierdzan. Pan Woźny, który jest też strażakiem, przygotował drzewo, które mogłoby podczas wichury spaść na budynek szkoły, sprawiając wrażenie, że budynek został uszkodzony przez upadający konar.

             Po zakończeniu ewakuacji Pan Woźny złożył meldunek Przedstawicielowi Ochotniczej Straży Pożarnej, że wszyscy uczniowie i nauczyciele budynek opuścili, w związku z czym akcja ściągania powalonego drzewa mogła się rozpocząć. Strażacy przy pomocy elektrycznych pił bardzo szybko poradzili sobie z drzewem, które było oparte o ścianę budynku szkoły.

            Następnie odbył się praktyczny pokaz sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu dużego i małego wozu strażackiego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i obserwowali, jak wygląda praca strażaków na co dzień.

           Bardzo dziękujemy Strażakom OSP Bierdzany!

 

Skip to content