Próbna ewakuacja w szkole

Menu

Więcej aktualności

Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca o godzinie 9:00 po raz ostatni przed wakacjami wszyscy usłyszeli szkolny dzwonek. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i niektórzy rodzice zebrali się w udekorowanej

Wycieczka klasy IV do Opola

W środę 19 czerwca 2024 r. uczniowie kl. IV udali się na wycieczkę do Opola. Tam zostali oprowadzeni po Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz zapoznani ze

Pożegnanie Przedszkolaka

 „Być starszym to marzenie dzieci, A przecież czas tak szybko leci, Mija godzina za godziną, Nim się spostrzegłeś rok upłynął!”                                  Jan Brzechwa

Animatorzy w naszym Przedszkolu

20. czerwca Rada Rodziców zaprosiła do naszego Przedszkola animatorów, którzy umilili nam ostatnie chwile spędzone w przedszkolu przed wakacjami. Animatorzy przeprowadzili serię ciekawych zabaw ruchowych

             Próbna ewakuacja w PSP w Bierdzanach odbyła się 27.10.2023 r. w czasie trwania 3 lekcji. Alarm został ogłoszony za pomocą trzech krótkich dzwonków. Wszyscy uczniowie i nauczyciele opuścili budynek szkoły i stanęli w punkcie ewakuacyjnym, na boisku szkolnym, czyli w miejscu, gdzie nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Akcja przeprowadzania próbnej ewakuacji przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Brała w niej  udział Ochotnicza Straż Pożarna z Bierdzan. Pan Woźny, który jest też strażakiem, przygotował drzewo, które mogłoby podczas wichury spaść na budynek szkoły, sprawiając wrażenie, że budynek został uszkodzony przez upadający konar.

             Po zakończeniu ewakuacji Pan Woźny złożył meldunek Przedstawicielowi Ochotniczej Straży Pożarnej, że wszyscy uczniowie i nauczyciele budynek opuścili, w związku z czym akcja ściągania powalonego drzewa mogła się rozpocząć. Strażacy przy pomocy elektrycznych pił bardzo szybko poradzili sobie z drzewem, które było oparte o ścianę budynku szkoły.

            Następnie odbył się praktyczny pokaz sprzętu, który znajduje się na wyposażeniu dużego i małego wozu strażackiego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i obserwowali, jak wygląda praca strażaków na co dzień.

           Bardzo dziękujemy Strażakom OSP Bierdzany!

 

Skip to content