Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Menu

Więcej aktualności

Dzień Głośnego Czytania

CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM Dzień Głośnego Czytania   29 września  (piątek) przypadał Dzień Głośnego Czytania. W czasie jednej z przerw uczniowie wysłuchali „Rzepkę” Juliana Tuwima

Wybory RSU

22 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Spośród czterech kandydatek uczniowie wybrali przewodniczącą RSU, którą została Daria Mocigemba. Na zastępczynie

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Tuż po pierwszym dzwonku Pani Dyrektor Ewa Gancarz serdecznie przywitała uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

Wycieczka do Krakowa

Dwunastego czerwca  uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w wycieczce  do Krakowa. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy  od Wzgórza Wawelskiego. Obejrzeliśmy Katedrę , krypty z grobami władców i wielkich 

10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Na początku uroczystości został odśpiewany hymn narodowy, a następnie wystąpili uczniowie klasy pierwszej, którzy trzymając w rękach biało – czerwone baloniki  oraz godło Polski  wyrecytowali  wiersz pt. „Ojczyzna”.  

Po występie pierwszoklasistów uczniowie klasy ósmej zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której przedstawili okoliczności upadku I Rzeczypospolitej, a także opowiedzieli o prowadzonej przez 123 lata walce Polaków o odzyskanie niepodległości.

Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci z przedszkola, które najpierw  powiedziały wiersze pt. „Kto ty jesteś?” oraz „Nasza ojczyzna”, a następnie zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom”

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy wyszli na szkolne boisko, aby towarzyszyć uczniom klasy pierwszej, którzy puścili w powietrze przypięte do biało – czerwonych baloników życzenia dla Polski.

Skip to content