Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Menu

Więcej aktualności

Wycieczka do „Alpamionni” w Szemrowicach

Dnia 11.06.2024r. odbył się wyjazd do Alpakarni w Szemrowicach. Pracownicy przyjęli nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić

Dzień Dziecka

29. maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Korzystając z pięknej pogody już po śniadaniu

VIII Olimpiada Przedszkolaka

27. maja odbyła się VIII Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez Gminę Turawa. Była to wspaniała okazja do zabawy, wzajemnej rywalizacji, integracji z innymi przedszkolami w naszej

Dzień Matki

24. maja obchodziliśmy razem z szkołą Dzień Mamy. Przedszkolaki zaprezentowały wzruszające piosenki i wiersze, a na koniec wręczyły swoim kochanym mamom samodzielnie wykonane upominki.  

10 listopada odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Na początku uroczystości został odśpiewany hymn narodowy, a następnie wystąpili uczniowie klasy pierwszej, którzy trzymając w rękach biało – czerwone baloniki  oraz godło Polski  wyrecytowali  wiersz pt. „Ojczyzna”.  

Po występie pierwszoklasistów uczniowie klasy ósmej zaprezentowali część artystyczną, w trakcie której przedstawili okoliczności upadku I Rzeczypospolitej, a także opowiedzieli o prowadzonej przez 123 lata walce Polaków o odzyskanie niepodległości.

Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci z przedszkola, które najpierw  powiedziały wiersze pt. „Kto ty jesteś?” oraz „Nasza ojczyzna”, a następnie zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom”

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy wyszli na szkolne boisko, aby towarzyszyć uczniom klasy pierwszej, którzy puścili w powietrze przypięte do biało – czerwonych baloników życzenia dla Polski.

Skip to content