„Oskar i pani Róża” w Teatrze Nowym w Zabrzu oraz zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza

Menu

Więcej aktualności

Warsztat kulinarny w szkole

4 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty kuchni molekularnej. Uczniowie poznali nietypowe i niecodzienne sposoby przygotowywania oryginalnych potraw oraz z pomocą kucharza uczestniczyli w

Wielkanocny Zajączek w Przedszkolu

27 marca nasze przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek, który zostawił list i zachęcił dzieci do poszukiwania ukrytych przez niego w ogrodzie niespodzianek. Wszystkie przedszkolaki musiały wykonać

Spektakl o bolesnych doświadczeniach, uczący, że należy doceniać każdą chwilę i każdy dzień tak, jakby był naszym ostatnim. Dotykający spraw najtrudniejszych i tematów na co dzień omijanych – „Oskar i pani Róża”. Teatr Nowy gościł naszych uczniów z klas IV, VI i VIII.

Zwiedzaliśmy również Sztolnię królowej Luizy. Strefą naszego działania była Kopalnia Wynalazków. Dowiedzieliśmy się, do czego służyła łaźnia łańcuszkowa. Widzieliśmy aparaty ratunkowe. Mogliśmy wirtualnie zobaczyć wybuch metanu w kopalni i zawalenie się stropu. Z bliska mogliśmy podziwiać wieżę szybową „Carnall”, weszliśmy nawet na pierwszy poziom. Poznaliśmy górnicze godło. Ogromne wrażenie zrobiła na nas maszyna parowa pochodząca z 1915 r.

Byliśmy w szybie „Carnall”. Widzieliśmy ładowarkę chwytakową Gryf, która służyła do odkopania zasypanego szybu. Zainteresowały nas ceglane łuki, które wzmacniały strop. Poznaliśmy różnicę między sztolnią a kopalnią.

W czasie zwiedzania byliśmy podzieleni na grupy i uzupełnialiśmy karty pracy. A na koniec wyjechaliśmy ze sztolni podwieszaną kolejką spalinową. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę zawieszki, tematycznie związane z pracą górników.

Ta wspaniała wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

          

Skip to content