„Dzień Piżamy”

Menu

Więcej aktualności

Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

„Jeśli  chcesz, aby  Twoje  dzieci  były  inteligentne – czytaj  im  bajki. Jeśli  chcesz, aby  były  bardziej  inteligentne – czytaj  im  więcej  bajek”. (Albert Einstein)  

Wizyta Policji

8 maja nasze przedszkole odwiedziła policja. Panie z policji przeprowadziły zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i w przedszkolu. Wytłumaczyły dzieciom jak należy

Zajęcia edukacyjne z leśniczym

29.04 odwiedziła naszych przedszkolaków pani Kasia z Nadleśnictwa w Turawie. Spotkaliśmy się w parku za Ochotniczą Strażą Pożarną w Bierdzanach gdzie dzieci musiały wykonać odpowiednie

14 kwietnia Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w szkole „Dzień Piżamy”. Tego dnia można było  ubrać się do szkoły w piżamę, szlafrok, przynieść ulubioną przytulankę,  poduszkę lub przypiąć do ubrania kartkę z napisem  #piżama.

Akcja miała na celu nie tylko zabawę i miłe spędzenia szkolnego dnia, ale była również sposobem na zaangażowanie się w pomoc innym.

„Dzień Piżamy” to akcja zainicjowana przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci chorujących na nowotwory.

Ponieważ piżama staje się  dla dzieci przebywających długo w szpitalach nieodłączną częścią codzienności, dlatego założenie tego niestandardowego stroju do szkoły jest  symbolicznym gestem solidarności skierowanym w stronę chorujących dzieci, próbą okazania im wsparcia, a także nauką empatii i troski o zdrowie.

W trakcie „Dnia Piżamy” w naszej szkole  Samorząd Uczniowski zbierał też fundusze na pomoc dzieciom chorującym onkologicznie.

Zebraliśmy  kwotę 221,82 zł. Pieniądze ze zbiórki zostały wpłacone na konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Dzień Piżamy” i okazali wsparcie chorym dzieciom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Skip to content