„Dzień Piżamy”

Menu

Więcej aktualności

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach publicznych Gminy Turawa w roku 2023 (rok szkolny 2022/2023) Szanowni Państwo, Przedszkola publiczne jako placówki nieferyjne funkcjonują przez cały rok

Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosenna łąka”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs dla dzieci przedszkolnych „Wiosenna łąka” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 7 prac. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i spełniły

Dzień Mamy i Taty

W dniu 30 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich kochanych rodziców wiersze,

Wizyta policji w przedszkolu

16 maja nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki, które  przybliżyły dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniały numery alarmowe. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła

14 kwietnia Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w szkole „Dzień Piżamy”. Tego dnia można było  ubrać się do szkoły w piżamę, szlafrok, przynieść ulubioną przytulankę,  poduszkę lub przypiąć do ubrania kartkę z napisem  #piżama.

Akcja miała na celu nie tylko zabawę i miłe spędzenia szkolnego dnia, ale była również sposobem na zaangażowanie się w pomoc innym.

„Dzień Piżamy” to akcja zainicjowana przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci chorujących na nowotwory.

Ponieważ piżama staje się  dla dzieci przebywających długo w szpitalach nieodłączną częścią codzienności, dlatego założenie tego niestandardowego stroju do szkoły jest  symbolicznym gestem solidarności skierowanym w stronę chorujących dzieci, próbą okazania im wsparcia, a także nauką empatii i troski o zdrowie.

W trakcie „Dnia Piżamy” w naszej szkole  Samorząd Uczniowski zbierał też fundusze na pomoc dzieciom chorującym onkologicznie.

Zebraliśmy  kwotę 221,82 zł. Pieniądze ze zbiórki zostały wpłacone na konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Dzień Piżamy” i okazali wsparcie chorym dzieciom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Skip to content